Doosan DBC-250LII 2018 1
Doosan DBC-250LII 2018
  • MODEL: DBC-250LII
  • CONTROL: Fanuc 31iB CNC Control
  • REF #: 3557305
machine specifications
  • Quill Diameter:
    250 mm / 9.8"
  • X-Axis Travel:
    4000 mm / 157.4"
  • Y-Axis Travel:
    2500 mm / 98.4"
  • Z-Axis Travel:
    2000 mm / 78.7"
  • W-Axis Travel:
    500 mm / 19.6"
  • Main Motor:
    22/30 kw
  • Table Size:
    2200 x 2000mm / 86.6" x 78.7"