Pacific 750D10-60 1968 1
Pacific 750D10-60 1968
Loading highlight...
machine specifications
  • Tonnage Capacity:
    750 Ton
  • Bed Area:
    60" x 120"
  • Bolster:
    8" x 61" x 125"
  • Distance Between Housings:
    127"
  • Stroke Length:
    36"
  • Shut Height:
    8"
  • Open Height:
    44"
  • Cushion Stroke:
    9"
  • Advance speed:
    309/122/58 IPM
  • Platten Height:
    32"