Niagara HBM175-8-10 1988 1
Niagara HBM175-8-10 1988
machine specifications
  • Tonnage:
    175
  • Overall Length:
    10 ft
  • Between Housings:
    8ft 6"
  • Stroke:
    10"
  • Open Height:
    17"
  • Closed Height:
    7"
  • Bending Capacity:
    10ft x 1/4" , 8ft x 5/16", 6ft 6" x 1/2"